Jump to content
  • Our picks

    • Growatt SPH 3000-6000 режими за работа на инвертора - кратки инструкции
      Growatt прилага три режима на работа от серията SPH, включващи Load First, Grid First и Battery First, за да отговарят на различни режими  за използване на инвертора. Това ръководство е предназначено за клиентите да разберат концепцията на режимите на работа и процедурите за настройка за активиране на тези режими.

      Load First

      Това е режим по подразбиране.  В този режим се използва максимално слънчевата енергия, и се намалява изтеглената енергия от мрежата.
      В този режим, приоритетно се използва соларна енергия, недостига се компенсира от батериите, а ако и това изпада в недостиг, се добавя от мрежата необходимата енергия.

      В този режим е важна настройката SОС % - тя определя до какво ниво на батерията ще позволите разреждането и.

      Внимание:

      Използването на батерията ще бъде възможно, когато се зареди над нивото SOC% + 3% соларна енергия.

       

      Battery First

      Когато слънчевата енергия е достатъчна, тя ще зарежда батерията с най-висок приоритет, а излишната слънчева енергия ще поддържа товарите с мрежата.

      Когато слънчевата енергия е недостатъчна, тя ще зарежда батерията с най-висок приоритет, а за товара ще се използва захранване от мрежата. Ако активирате функцията AC Charge, мрежата не само ще поддържа натоварването, но и ще зарежда батерията заедно със слънчева енергия, докато батерията достигне „Charge Stopped SOC“.

      Внимание:

      "Battery Charge Power Rate", "Charge Stop SOC", "AC Charge Function" и "Charge Period" са налични за настройка.
      Моля настройте "Charge Period". Ако не го направите, автоматично ще работи  "First Charge".

       

      Grid First

      Това е режим подходящ за максимално отдаване на слънчевата енергия към мрежатам препоръчителен за реазлизиране на продажби.

      Или, когато слънчевата енергия е достатъчна, слънчевата енергия ще осигури максимум ззахранване към товара и мрежата, след което излишната слънчева енергия ще зарежда батерията.

      Когато слънчевата енергия е недостатъчна, тя и батерията ще работят заедно, за да осигурят максимален изходен променлив ток, за захранване на товара и износ на енергия към мрежата.

      Внимание:

      “Battery Discharge Power Rate”, “Discharge Stopped SOC” и “Discharge Period”са налични за настройка. Моля настройте “Discharge Period”.  Ако не го направите, автоматично ще работи “Load First”.

       
      • 0 replies
    • Кога се появяват грешки error XX на дисплея
      Инвертерите, или устройствата преобразуващи соларното напрежение в енергия за използване към:

      - AС мрежата с цел продаване

      - към акумулатори с цел съхранение

      - към консуматорите в дома, естествено за икономия,

      са сложни технологично решени устройства.

      И като такива, разработчиците им полагат максимални усилия за защитата им от аварии.

      Има достатъчно контролно-измервателни вериги, със зададени параметри - от...до....

      Всяка промяна нагоре или надолу от зададените параметри в различните изпълнителни възли на устройствата, произвеждат и бърза реакция на управляващия модул -

      със съответното съобщение на дисплея, отнасящо се до характеристична грешка на определен сегмент от устройството, като съответно самото устройство се блокира за работа, с цел предотвратяване на последваща авария със серизони дефекриращи елементи..

      Появата на такива съобщения, съпътсваща се с изписване на номер грешка, и със спиране работоспособност на инвертера, винаги е придружена от някаква авария - било то в блокове за генерация на първични напрежения, или силови блокове - вариантите са много.

      Опити за насилствено стартиране на определени неработещи възли са неоправдан риск и водят до оше по-големи аварии...

      Ремонтируеми ли са устройствата, спрели работа заради някоя грешка, която се появява на дисплея? Да, множество от съобщенията които се появяват са сервизно фиксирани, т.е. ясна е причината и възстановяване на нормалната функционалност на инвертерите е възможна.

       
      • 0 replies
    • Сервиз соларни инвертери 7-15 kW
      Приемат се за ремонт соларни инвертери до 15 кW от различни производители.

      Цена за диагностика и подмяна на дефектирали елементи - 250.00 лв. без ддс

      В крайната цена се включва стойността на подменените елементи.

      Гаранция - 6 месеца
      • 0 replies
    • Финалната фаза... или пуск към ...
      До съзнаниети ви е достигал този лаф - "Власите на края на Дунава се давят"...

      Това е и ситуацията с монтажите на соларни системи. Защо, ще попитате...

      Ами просто е - монтажите като цяло са общо взето "хамалогия" - твърде много и то изморителни действия - то панели, то кабели, то трасета и свързвания и изграждане на обединяващото звено - комплекта от инвертори и акумулатори с резултантен изход - задоволен товар.

      Добре, трудоемко е но никой не е отишъл на бар-вариете за да се забавлява, а да реализира проект и да го включи в експлоатация.

      Явно финалната част се оказва препъни камъче...

      А какво следва преди пуск? Ами елементарна поцедура - свързана с проекта - предварително програмиране и настройка на всяка машина - визирам инверторите от комплектацията, съобразно последващата им експлоатация. Масов случай е паралелното използване на модули 5.5 kw за получаване на по-висока изходна мощност.

      Умората от досега извършената монтажна дейност, не е оправдание за пренебрегната настройка - честа грешка е първата машина да се програмира като паралелно работеща, а останалите да работят по подразбиране както са доставени...

      Защо пиша това - ами защото наблюдавам, анализирам и ремонтирам с пушене на главата всичко което е "изгърмяло" след такъв случаен или просто уморен пропуск.

      Просто съвет -  Колеги, не пускайте токовете преди да проверите всичко - всяка прибързана, недообмислена дейност е с много бърза и ужасна реакция...😇
      • 0 replies
Nophelet
Nophelet

Монтажни грешки

   (0 reviews)

Започвам тази тема с идеята тя да е в помощ на монтажните екипи. Основните въпроси са от колеги, изпаднали в аварийна ситуация.
1. Системата си работеше добре, но от няколко дни който и абонат да бъде повикан, след първия гонг се самоизключва свързването.
Внимание: Колеги, системата работи с анализ на моментните стойности на напреженията в абонатната линия. Носете си винаги мултицет - и мерете.
Основните напрежителни нива, които се следят от процесора са:
- Повикване - в този режим на абонатната линия следва да се измерят 5 V DC /с не повече от 10% отклонение
- Обаждане - в този режим на абонатната линия следва да се измери 9 до 10 V DC
- Отключване брава /натиснат бутон за отваряне/ - следва да се измери 12 -12.5 V
- Затваряне на слушалката - измерва се пиково нарастване до 13.5 V и нулиране на абонатната линия.
Всички измервания над 15-20% от посочените стойности, говорят само за едно - вероятен дефект на стабилизатора в токоизправителя, което води до повишено захранващо напрежение в системата и грешни реакции на процесора - т.е. изключване на свързването, породено от високото ниво на анализираната шина.
2. Някои от абонатите, след като бъдат повиквани, се чуват лошо и не могат да задействат бравата, натискайки бутона.
- В тази система, най-важен е общият проводник. Предвиждайте по-голямо сечение на проводника /обединяване на два и повече проводника от стара инсталация/ с оглед на добра функционалност и снижение до минимум на усилваните брумове по инсталацията.
Честа грешка е недобро първоначално свързване на инсталацията - в старите домофонни системи има доста дублирани като цвят проводници - и когато се монтират отдолу нагоре домофони по апартаментите - често наличието на проводника свързан към маса /общият минус/ води до една инсталационна грешка - ако в апартамент на по-горен етаж, в който  все още не сте влизали - два от сините /условен пример/ проводника са окъсили, тъй като са в общо мултипълно свързване /а някъде може и да няма домофон и всички проводници да са на късо/  - на мястото в което монтирате апарат, няма как да го знаете, ако не сте обработили етажното разпределително табло. Този домофон, който монтирате ще проработи - но когато монтирате домофон в съответният по-горе апартамент - то вече монтираният ще бъде лишен от чист общ проводник - тъй като след демонтажа и последвалия монтаж ще прекъснете наличното късо съединение между едноцветни проводници. Този вече проработил преди новия монтаж апарат, ще се държи странно - защо? Защото  ще получи вдигната маса - през резистора на някой последващо монтиран домофон. Ще звъни, но няма да може да отваря бравата...
Бързането, най-често удължава времето за монтаж.




User Feedback

There are no reviews to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.