До съзнаниети ви е достигал този лаф - "Власите на края на Дунава се давят"...
Това е и ситуацията с монтажите на соларни системи. Защо, ще попитате...
Ами просто е - монтажите като цяло са общо взето "хамалогия" - твърде много и то изморителни действия - то панели, то кабели, то трасета и свързвания и изграждане на обединяващото звено - комплекта от инвертори и акумулатори с резултантен изход - задоволен товар.
Добре, трудоемко е но никой не е отишъл на бар-вариете за да се забавлява, а да реализира проект и да го включи в експлоатация.
Явно финалната част се оказва препъни камъче...
А какво следва преди пуск? Ами елементарна поцедура - свързана с проекта - предварително програмиране и настройка на всяка машина - визирам инверторите от комплектацията, съобразно последващата им експлоатация. Масов случай е паралелното използване на модули 5.5 kw за получаване на по-висока изходна мощност.
Умората от досега извършената монтажна дейност, не е оправдание за пренебрегната настройка - честа грешка е първата машина да се програмира като паралелно работеща, а останалите да работят по подразбиране както са доставени...
Защо пиша това - ами защото наблюдавам, анализирам и ремонтирам с пушене на главата всичко което е "изгърмяло" след такъв случаен или просто уморен пропуск.
Просто съвет - Колеги, не пускайте токовете преди да проверите всичко - всяка прибързана, недообмислена дейност е с много бърза и ужасна реакция...😇